• Spotkanie

• 15 października wszystkie grupy spotkaly się w sali Skrzatów, w której gościliśmy Misjonarza. Dzieci w podziękowaniu za opowieści o dalekich krajach i błogoslawieństwo, wręczyły wycięte serduszka ze swoim imieniem. Dziękujemy p. Piotrowi Jeske za udostępnienie zdjęć.

• Pasowanie

• Piątek 16 października 2015r. to ważny dzień dla dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczęły edukacje przedszkolną. Na początku pokazały swoim Rodzicom, ze już nie płaczą, że znają piosenki pięknie deklamują wiersze i są sprytne fizycznie oraz niczego się nie boja. Po takiej prezentacji w obecności Pani Dyrektor, Rodziców i swoich Pań  dzieci złożyły przyrzeczenie, że będą wspaniałymi przedszkolakami i jak tradycji przystało czarodziejską kredką zostały przyjęte w poczet Kasztanowej Krainy. Jednocześnie Rodzice przyrzekli pomagać i często wizyty składać. Na zakończenie wszyscy otrzymali niespodzianki w postaci rożków, ufundowane przez Rade Rodziców. Życzymy dzieciom dużo radości każdego dnia pobytu w placówce.

• DEN

• 14 października obchodziliśmy w Przedszkolu wspólnie z dziecmi DEN. W uroczystości wziął również udział Wójt Gminy Przytoczna Bartłomiej Kucharyk. Na początku głos zabrała p. Dyrektor Zdzisława Flens, która złożyła najserdeczniejsze życzenia z tej okazji oraz podziękowała za ciepło i pasje z jaka pracownicy  podchodzą do swoich obowiązków. Jednocześnie wręczyła przyznane Nagrody Dyrektora pracownikom: Iwonie Estrich, Halinie Hibner, Alicji Frankowskiej, Natalii Omelańczuk-Głabała, Paulinie Głuszyk, Anicie Oszmian, Beacie Sobczak, Wiesławie Buda, Elżbiecie Kowalczyk oraz Joannie Presz. Przepiękne  słowa podziękowania również przekazał Wójt Gminy.

Następnie p. Ala i Iwonka zaprosiły wszystkich do obejrzenia krótkiego programu artystycznego przygotowanego przez grupy Motylki i Biedronki. Nie zabrakło również wspólnych zabaw, konkursów oraz niespodzianek przygotowanych przez wychowanków (słoneczka z życzeniami i jabłko z sekwencją).

Miło nam również poinformować, ze 14.10.2015r. nasza koleżanka Izabela Estrich podczas wojewódzkich obchodów DEN w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. odbierała Nagrodę Lubuskiego Kuratora Oświaty, której serdecznie gratulujemy.

• Za nami I miesiąc nowego roku szkolnego

• Rozpoczęliśmy kolejny rok przed…szkolny 2015/2016. Za nami miesiąc wspólnych zabaw adaptacyjnych, spotkań i działań. 20 września, co stało się tradycją, wzięliśmy aktywny udział w XXXII MASOWY BIEG im. TOMASZA HOPFERA. Przedszkolaki wypadły imponująco. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy I miejsce;

Dziewczynki              3-4 lata

13. Heba Kacper
            14. Piórko Bartosz –
            15. Kluj Seweryn

• 21 września obchodziliśmy  Ogólnopolski  Dzień Przedszkolaka. Święto ustanowione zostało przez Sejm w 2013 r. by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Tego dnia „Pajac” witał dzieci od rana a wychowawcy zaproponowali dzieciom mnóstwo atrakcji , m.in. projekcja filmu w kinie GOK Przytoczna. Zabawom i uśmiechom nie było końca.
            • 25.09.15r. gościliśmy w Przedszkolu artystów Pleneru Malarskiego . Przeprowadzono warsztaty zajęciowe z dziećmi.  Dzieci z najstarszej grupy z zaciekawieniem podziwiały artystów w trakcie ich pracy. Opowiadali o tym , jak powstają ich prace oraz  jakich przyborów  używają,  aby osiągnąć swój cel. Dzieciaki z wielkim zainteresowaniem patrzyły jak na ich oczach powstaje obraz.
            • Jak co roku, jesienią, zaangażowaliśmy się w Akcję Sprzątania Świata ( naszego małego otoczenia wokół przedszkola). We wszystkich grupach została przeprowadzana pogadanka o tematyce proekologicznej. Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków, oczyszczały teren codziennych zabaw . Akcja odbyła się w formie zabawy , dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat.

Wspólnie z rodzicami prowadzimy Akcję Kasztanobranie.