• Zabawy sensoryczne

• Dzisiejszego dnia, z pewnością,  dzieci z grupy Kasztanki długo nie zapomną.  W naszym Przedszkolu odbyły się zajęcia sensoryczne z dynią i kolorem pomarańczowym w roli głównej. To najlepsza nauka, gdy dzieci mogą wszystkiego dotknąć, powąchać, posmakować i przy okazji pobawić się.Tak więc 16 listopada w grupie pachniało pomarańczami i dynią, szeleściło suszonymi liśćmi, i lepiło się od farbowanego ryżu. Rozwój sensoryczny to rozwój doznawany poprzez zmysły. Dzięki takim czynnościom układ nerwowy malucha potrafi lepiej rozpoznawać i regulować emocje, koncentrować się, uczyć, wchodzić w interakcje i budować więzi. Dzieci były radosne, chętnie brały udział w zajęciach – nietypowych, pachnących i kolorowych.

• Ciekawostki jesienne

• Istotnym elementem w wychowaniu przedszkolaka  jest wyrobienie postawy  proekologicznej oraz szacunku dla otaczającego nas świata przyrody, dlatego też 15 listopada br.  Kasztanową Krainę odwiedziły Panie z Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie.  Przeprowadziły bardzo ciekawe zajęcia o tematyce jesiennej. Dzieci miały okazję poznać i utrwalić wiedzę o zmianach zachodzących w przyrodzie właśnie jesienią, a także o przygotowaniach zwierząt do zimy. Na koniec wszyscy razem wykonali pracę plastyczną - "Jesienne drzewo".Serdecznie dziękujemy Paniom za wizytę w naszym przedszkolu.

• Kto Ty jesteś? Polak mały.

• Już w środę- 9 listopada konkursem recytatorskim pod tytułem „ Ojczyzna” rozpoczęliśmy obchody Narodowego Święta Niepodległości. W obecności przewodniczącej Rady Rodziców dzieci z ogromną powagą i przejęciem  mówiły patriotyczne wierszyki.

Natomiast 10 listopada o godz. 11:11 cała społeczność przedszkolna już po raz kolejny włączyła się do akcji „Szkoła do Hymnu” oraz wzięliśmy udział w corocznym spotkaniu mieszkańców gminy przy pomniku.  Przedszkolaki  z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony. Był to nasz wyraz szacunku bohaterom i symbolom narodowym.

• W świecie bajek

• 5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney'a.Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa, dlatego już w piątek w każdej grupie pojawiły się dekoracje związane ze znanymi postaciami. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć na ich tle. Natomiast pracownicy przygotowali dla przedszkolaków niespodziankę - inscenizację wiersza „Rzepka”. Uczestnicy konkursu plastycznego „Ulubiona Postać z Bajki”, dzięki wsparciu Rady Rodziców, zostali nagrodzeni  książkami i dyplomami. Prace można podziwiać w naszej galerii w holu placówki. Był to dzień pełen wrażeń.

• Sportowa Olimpiada

• 3 listopada w Kasztanowej Krainie było gwarno i wesoło, bo  przedszkolaki już po raz dziesiąty wzięły udział w „Jesiennej Olimpiadzie Sportowej”. Dzieci wiedzą doskonale, że ruch to siła a witaminowa porcja warzyw i owoców to samo zdrowie.Wszyscy z wielkim zaangażowaniem brali udział w zespołowej rywalizacji.W trakcie konkurencji -  marsz w kaloszach, zbieranie ziemniaków, przewożenie i podawanie dyni, skoki po kamieniach-  dzieciom towarzyszyło wiele emocji.Ten dzień dostarczył dzieciom niepowtarzalnych przeżyć towarzyszących sportowej zabawie. Wielkie brawa dla wszystkich przedszkolaków za fantastyczną atmosferę w duchu sportowej rywalizacji.