• MALI PATRIOCI Z KASZTANOWEJ KRAINY

• Nasze przedszkolaki w ramach zajęć kształcących postawę patriotyczną poznają godło, flagę i hymn naszego kraju. W tym roku po raz kolejny  włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Do hymnu”. 10 listopada 2021 r. o godz. 11:11 dzieci z wszystkich grup uroczyście odśpiewały w swoich salach hymn państwowy.Następnie odbył się konkurs recytatorski pt. „Mali patrioci z Kasztanowej Krainy”. Uczestnicy konkursu zaprezentowali min. wiersze Cz. Janczarskiego- "Co to jest Polska? ", "Barwy ojczyste" oraz "Katechizm polskiego dziecka" W. Bełzy. Za odwagę dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, a pani Dyrektor wraz z p. Małgorzatą Krzyżelewską wręczyły im pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców. W przeddzień Święta Niepodległości miało miejsce również pasowanie najmłodszych mieszkańców Kasztanowej Krainy na przedszkolaków. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci z grupy Muchomorki otrzymały dyplomy pasowania oraz drobny upominek. Dzień był pełen emocji i wrażeń. Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Projekt Tablit "Drzewo" - Grupa Kasztanki

• W piątkowe przedpołudnie Grupa Kasztanki zaprezentowała przedstawienie pt.:"Jesień w lesie" jako podsumowanie realizacji innowacyjnego projektu edukacyjnego TABLIT Moduł Drzewo. Nasi młodzi aktorzy wraz z rodzicami przygotowali piękne stroje, za co ślicznie dziękujemy. A dzieciom gratulujemy wspaniałego występu.

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA GRUPA SKRZATY

• W Kasztanowej Krainie kalendarz ważną datę wskazał - 29.10 201r. - pasowanie na przedszkolaka. To pierwsza, w grupie Skrzatów, tak ważna uroczystość. Od tego dnia dzieci stały się oficjalnie przedszkolakami. Uroczystość rozpoczęła się krótką częścią artystyczną, w której  Skrzaty miały do wykonania kilka zadań: śpiewać, tańczyć, recytować i się niczym nie stresować. Dzielnie zaprezentowały swoje umiejętności, czym dały dowód na to, jak dużo już potrafią. Po wykonanych zadaniach poprosiły panią Dyrektor "o pasowanie", po czym złożyły obietnicę: ubrania składać, wszystko zjadać, na pytania odpowiadać; śpiewać, tańczyć, liczyć, czytać i o wszystko panią pytać. Na pamiątkę dzieci otrzymały medal oraz dyplom pasowania, a Rada Rodziców ufundowała drobne upominki. Serdecznie GRATULUJEMY wszystkim Skrzatom oraz pani Alicji Frankowskiej i pani Anecie Budzie za przygotowanie wzruszającej uroczystości.