• WAKACJE CZAS ZACZĄĆ

• 25 czerwca tegoroczni absolwenci  Kasztanowej Krainy pożegnali się ze swoimi młodszymi kolegami, przekazując im dobre rady na wakacje. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i inne upominki. Wierzymy , że różne radosne, niezwykłe wydarzenia z życia przedszkolnego na długo pozostaną w ich pamięci.
            Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie. Dzieciom i rodzicom życzymy słonecznego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia w sierpniu.

• Piknik Gwiazdek

• Sezon letni grupa Gwiazdek rozpoczęła od wesołego piknikowania. Był dobry humor, smakołyki, tańce, zabawy oraz malowanie obrazów. Na zakończenie letniego pikniku odbył się wernisaż, który samodzielnie przygotowały przedszkolaki.

• CZAS POŻEGNANIA

• Kolejny rok szkolny za nami i kolejny raz pełni emocji i wzruszeń żegnaliśmy 6 - latków.
            23 czerwca w sali widowiskowej GOK miała miejsce uroczysta akademia. Szczególnymi gośćmi byli rodzice naszych przyszłych pierwszoklasistów. Nie obyło się bez łez i uścisków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz nagrania uroczystości  https://youtu.be/rVeaBMEEkI0

• Zabawy z wodą u Kasztanków

• Upał nam niestraszny:) W Kasztanowej Krainie nie ma mowy o nudzie! Pogoda iście letnia, więc grupa Kasztanki korzysta w pełni z możliwości do wspaniałej zabawy. Dziś przedszkolny taras zamienił się w słoneczną plażę, a dzieci mogły popluskać się w wodzie. Przedszkolaki są już gotowe do wakacji - znają zasady bezpiecznego pobytu nad wodą. Dziękujemy bardzo rodzicom za przygotowanie dzieci, wypożyczenie sprzętu oraz ulubiony, letni przysmak :)

• Turniej o bezpieczeństwie

• Każdego roku podejmujemy inicjatywy, które mają na celu pogłębianie wiedzy naszych przedszkolaków na temat zdrowia i bezpieczeństwa,  a tym samym nabycie praktycznych umiejętności. 11 czerwca br. dzieci 6-letnie prezentowały je w trakcie przedszkolnego turnieju wiedzy o bezpieczeństwie.  Dzieci rywalizowały ze sobą  w 4-osobowych, dobranych losowo drużynach. Zespoły odpowiadały na pytania związane z bezpieczeństwem w określonych sytuacjach, min. poruszanie się pieszo i rowerem w ruchu drogowym, odpowiednie zachowanie się nad woda, wzywanie służb ratowniczych. Na zakończenie Rada Rodziców nagrodziła uczestników upominkami.

• Dzień Dziecka w Kasztanowej Krainie

• 1 czerwca 2021 również w Kasztanowej Krainie obchodziliśmy Dzień Dziecka. Tego dnia personel przedszkola, jak zawsze, postarał się, aby ten dzień był dla dzieci wyjątkowy, atrakcyjny i pełen wrażeń. Wszystkie grupy bawiły się przede wszystkim na świeżym powietrzu, wykonywały zadania, min. rozwiązywały krzyżówkę, łowiły w basenie kaczki, malowały kredą, pokonywały tor przeszkód. Radości było wiele, bo plac zabaw zapełniły też wozy strażackie. Lanie wodą z hydronetki, oglądanie sprzętu i przejażdżka wozem strażackim zawsze sprawia dzieciom radość. Na koniec przedszkolaki otrzymały upominki, które ufundowała Rada Rodziców.
            W organizacji wspomagali nas- GOK w Przytocznej, OSP w Przytocznej i  Wójt Gminy  Bartłomiej Kucharyk.