• Teatr uczy ekologii

• 25.03.22r. grupa Kasztanki pod kierunkiem p. Małgorzaty Kaczmarek zaprezentowała spektakl "Gdzie wyrzucać trzeba śmieci", który był doskonałym sposobem nauki  szacunku do przyrody, najbliższego otoczenia i odpowiedzialnych zachowań. Działanie wpisuje się w tegoroczny priorytet Ministerstwa Edukacji, mówiący o wzmocnieniu edukacji ekologicznej wśród dzieci. Przedstawienie odbyło się także przy okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który obchodzimy 27 marca. Gratulujemy pomysłu i świetnej gry aktorskiej.

• Dzień Wiosny

• 21 marca w Kasztanowej Krainie zazieleniło się. Słomiana Marzanna, otrzymała zimowe dary i pożegnała się przed podróżą za morze. W jej miejsce przedszkolaki szukały w okolicy  siostry Wiosny, którą już wczesnym rankiem zapraszały do zabawy. Wiosna przywitała się z dziećmi, obdarowała je pomocami do kącika przyrody. Tego dnia było słonecznie i wesoło.

• Konkurs plastyczny Policjant w oczach dziecka

• W ramach współpracy z Komendą Powiatowa Policji w Międzyrzeczu, która realizuje  Wojewódzki Program Prewencyjny pod nazwą „LUPO, 6-latki z Kasztanowej Krainy wzięły udział w konkursie plastycznym „Policjant w oczach dziecka”. Plakat wykonany przez grupę Motylki, pod opieką wychowawczyni Agaty Tarasiewicz, zdobył I miejsce. 18 marca br. grupę odwiedzili przedstawiciele policji. Otrzymaliśmy gratulacje a dzieci upominki. Brawo!

• Przedszkolny Festiwal Piosenki

• W Kasztanowej Krainie odbył się coroczny Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Jest to jedno z wydarzeń, które kształtuje wrażliwość muzyczną, kulturę estetyczną i wzbogaca osobowość młodych osób. Bardzo cieszy nas fakt, że wzięło udział tak wielu przedszkolaków.  Dla każdego z nich samo wyjście na scenę i wystąpienie przed publicznością było wyzwaniem. Mimo to, wszyscy bardzo się starali, dlatego każdy został nagrodzony gromkimi brawami oraz otrzymał statuetkę ufundowaną przez Radę Rodziców.  Młodym  artystom przysłuchiwał się p. Piotr Barski, który służył muzyczną wskazówką. Uczestnikom gratulujemy odwagi i talentu.