Nawigacja

 • Mimo że 21 marca ziemię przykrywała cienka kołderka śniegu, dzieci z wielką radością szykowały się do powitania słonecznej i zielonej  wiosny. W tym roku pani dyrektor -w stroju nieznośnej zimy – przy współpracy z Panią Iwonką szykowały przedszkolakom niespodzianki. Zaskoczone maluszki znajdowały listy z przedziwnymi zadaniami, np. musiały znaleźć wskazane na zdjęciu miejsce w pobliżu przedszkola i przynieść pierwsze oznaki wiosny, wyczarować wiosenne drzewo i deszcz. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością wykonywały kolejne zadania.  Kiedy Przedszkolakom w końcu udało się odprawić Zimę za siódme rzeki powitała ich Wiosna, która wręczyła wszystkim wiosenne medale. Tego dnia w naszym przedszkolu  było bardzo kolorowo i rozbrzmiewały skoczne piosenki: Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, zimę pożegnały, wiosnę powitały. Zapraszamy do galerii zdjęć;

 • 20.03.2018

  Światowy Dzień Jamy Ustnej obchodzony 20 marca 2018r. to kulminacja kampanii poswięconej zwiekszeniu świadomości o dobrych nawykach dbania o higienę jamy ustnej, o której należy pamietać na co dzień. W tym roku ten dzień obchodzony jest pod hasłem "Polska mówi aaa". My przedszkolaki wiemy, że ładny uśmiech poprawia nastrój i gwarantuje zdrowie - mówimy aaa!

 • Tymczasowy telefon kontaktowy do Przedszkola na czas remontu

  661 756 255

 • Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

  Informujemy Rodziców o terminach, czynnościach i zasadach rekrutacyjnych na rok szkolny 2018/2019 - wnioski prosimy skladać do 19 marca 2018r. - budynek po starej szkole ul. Św. Jana Bosco 1

  Zarzadzenie  dyrektora nr 2 o terminach czynnosciach i zasadach rekrutacji na rok szkolny 2018_2019 pdf
  Deklaracja o kontynuacji edukacji przedszkolnej na rok szkolny 2018/2019 pdf                                                 
  Wniosek o przyjecie do przedszkola na rok szkolny 2018/2019.pdf                                                               
  Oswiadczenia.pdf

 • Bal karnawałowy to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. To dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W tym roku, przez wyjątkowe okoliczności, odbył się poza przedszkolem. Dzieci przygotowały się do niego, wykonując maski karnawałowe, pomagały w wykonywaniu dekoracji, która pomogła wprowadzić dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcała do wesołej zabawy. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne pszczółki, łabędzie, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wszyscy świetnie się bawili, uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach. Chętnie pozowały do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz Radzie Rodziców za poczęstunek. 

 • 21 i 22 stycznia to dni, które wzbudzają ogromne emocje –  święto Babci i Dziadka. To właśnie oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce 26 stycznia  2018r. w sali widowiskowej GOK odbyło się uroczyste spotkanie. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Natomiast  Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Atmosfera była uroczysta i pełna radości. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w przedszkolu, to czas w którym Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonują prace plastyczne, pieką pierniki, stroją sale, ubierają choinki, śpiewają kolędy, przygotowują stoły do wspólnej wieczerzy, słuchają opowieści świątecznych. To również czas, w którym mamy okazję podziwiać przedstawienie jasełkowe. Tym razem mali artyści z grupy Muchomorki w barwny sposób przedstawili historię Narodzenia Pana Jezusa. Wszystkim Rodzicom, mieszkańcom gminy Przytoczna życzymy zdrowia, niech ten najpiękniejszy czas w roku upłynie w radosnej i ciepłej atmosferze a Nowy Rok przyniesie radość.

 • W środę 20 grudnia, już w świątecznej atmosferze  przedszkolaki  wzięły udział w konkursie recytatorskim. Wiersze nawiązywały do tradycji światecznych, dyscyplin sportowych i promowały zdrowy styl życia oraz aktywnej zabawy. Celem konkursu było również wspieranie dzieci w poznawaniu literatury dziecięcej i rozwijanie umiejętności recytatorskich . Usłyszeliśmy ulubione wiersze Jana Brzechwy oraz Abecadło zdrowia Juliana Tuwima i innych autorów . Wszyscy uczestnicy bardzo się starali i pięknie przygotowali do występu przed publicznością. Każdy uczestnik otrzymał upominek ufundowany przez Radę Sołectwa Przytoczna.
   

 • Każdego roku, o tej samej porze, dzieci z Kasztanowej Krainy wyczekują na niesamowitego gościa  w czerwonym kubraku. To Mikołaj, który nie zapomniał o przedszkolakach. Odwiedzając każdą grupę, opowiadał o swojej pracy i swoich pomocnikach. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. 
  Mikołaj  obdarował wszystkie dzieci, ale i one obsypały Go przygotowanymi przez siebie podarunkami, tańcem i piosenką. Dziękujemy radzie Rodziców za  Mikołajowe niespodzianki. Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

 • 2017 to kolejny rok podejmowanych działań w ramach ubiegania się Kasztanowej Krainy  o certyfikat Lubuskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. 10 listopada br. w hali sportowej odbyła się IV Jesienna Olimpiada Sportowa pod hasłem "Sport uwielbiamy, więc zdrowie mamy". Dzieci zmierzyły się w  konkurencjach:    Jesienny bieg z dyni, Podaj jabłko, Przejście po śladach, Zapasy wiewiórki, Skoki po kałużach, Pracowite mrówki oraz  Krople deszczu. Sportowe zmagania miały integrować grupy przedszkolne i wzbogacić przeżycia dzieci poprzez szlachetne współzawodnictwo.
  Rada Sołecka Przytoczna ufundowała zdrowy poczęstunek oraz nagrody rzeczowe dla grup przedszkolnych realizujących w tym roku działania innowacyjne – gimnastyka paluszkowa (gry i zabawy rozwijające mowę, zdolności motoryczne i umiejętność pisania
  ). Zapraszamy do fotorelacji /fot. Piotr Jeske/

 • Kto Ty jesteś? Polak mały!

  Tegoroczne Święto Niepodległości wprowadza w klimat setnej rocznicy odzyskania przez Polskę wolności w 1918 roku. Z tej okazji nasze Przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym na grafikę patriotycznąKonkurs został zorganizowany w ramach rządowego programu wieloletniego NIEPODLEGŁA  na lata 2017-2021. 11 listopada br. Przedstawiciele Kasztanowej Krainy wzięli udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Gorzowie Wlkp. Otrzymaliśmy indywidualne zaproszenie, ponieważ w  kategorii przedszkola, laureatką konkursu została Kaja Piórko ( lat 6) z Przedszkola Gminnego w Przytocznej. Z rąk Wojewody Lubuskiego odebrała piękne i  wartościowe  nagrody (m.in. tablet)  dla siebie i Przedszkola ( projektor i zestaw edukacyjny MEN). Gratulujemy! Przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne, dlatego nie zabrakło Nas również w czasie gminnych obchodów   tego wyjątkowego święta. Jednocześnie grupa Biedronek przygotowała prezentacje multimedialną   MOJA_MALA_OJCZYZNA_W_OBIEKTYWIE.pptx (plik do pobrania)

   

 •       

        26 października w Kasztanowej Krainie odbyła się  ważna uroczystość dla najmłodszych  wychowanków – Pasowanie na Przedszkolaka.  Takie spotkania maja za zadanie wspomagać proces adaptacji dzieci do przedszkola oraz wzmocnić więzi emocjonalne z dziećmi, rodzicami i nauczycielem. „Skrzaty”  miały swój szczególny dzień również dlatego, że dla większości z nich był to pierwszy występ przed tak liczną publicznością. W części artystycznej przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i gimnastyczne. Złożyły uroczyste ślubowanie, a po wygłoszeniu przez nie przysięgi, pani dyrektor Przedszkola dokonała pasowania przy pomocy zaczarowanej kredki. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oznaczający przynależność do grona przedszkolaków z Kasztanowej Krainy oraz upominki ufundowane przez Rade Rodziców. Po części oficjalnej maluchy oraz osoby uczestniczące zaproszone zostały na poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Wszystkim Skrzatom życzymy uśmiechu na twarzy i aby każdy dzień w przedszkolu był dniem pełnym radości i zabawy.

   

   

 • 10 października grupa Biedronek pojechała do Centrum Ośrodka Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach k. Międzychodu.
  W zabytkowych budynkach folwarcznych ośrodka 6-latki poznały historię ginących zawodów.  Odwiedziły kolejno: kuźnie, warsztat bednarski, pszczelarza, garncarza, szewca i praczkę. Poznając eksponaty i ich przeznaczenie, dzieci mogły dotykać to, co oglądały, spróbować, jak działa. Następnie uczestniczyły w zajęciach wikliniarskich oraz garncarskich. Dzięki takim zajęciom przedszkolaki miały okazję dostrzec, jakie urządzenia były wykorzystywane dawniej np. do prania a w jaki sposób robi to dzisiaj mama. Zapraszamy do galerii. 

 • Każdego dnia dziecko powinno czuć się szczęśliwe i kochane. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka naszych milusińskich odwiedzili Jacuś i Agatka, przekazując życzenia, aby wszystkie chwile spędzone w Kasztanowej Krainie były przepełnione uśmiechem i zabawą. Życzenia dopełnił słodki i zdrowy poczęstunek.

 • ROK SZKOLNY 2017/2018 SPOTKANIA GRUPOWE

  Zapraszamy wszystkich Rodziców na pierwsze spotkanie w dniu 18.09.2017r.  tj. poniedziałek o godz. 17.00, celem omówienia spraw organizacyjnych.  Spotkania odbędą się w salach zgodnie z wykazem uczęszczania wychowanków do grup w roku szkolnym 2017/2018

   

 • DRODZY RODZICE

  Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie dzieci 6-letnich odbędzie się 21.06.2017r. o godz. 10.00 tj. środa. Natomiast zakończenie roku katechetycznego 19.06.2017r. o godz. 10.00 – Nabożeństwo.  Przedszkole funkcjonuje do 30 czerwca 2017r. Przerwa wakacyjna od 01.07
  do 31.07.2017r.
  Od 01 sierpnia rodziców dzieci uczęszczających w okresie wakacyjnym  prosimy o zaopatrzenie wychowanków w suchy prowiant, gdyż kuchnia będzie nieczynna.

 • Dzień Matki I Ojca to ważne święta, dlatego 26 maja dzieci z Kasztanowej Krainy zaprosiły swoich rodziców do Domu Kultury na niezwykły występ - przeniosły mamy i tatusiów w świat bajek. Dzieci w nietypowy sposób przedstawiły m.in. Krasnoludków, Calineczkę, przygody Jasia i Małgosi, oraz Kota w butach. Występy małych artystów, wyrecytowane wierszyki, taniec motyli, kwiatków, kolorowych kredek czy  wyśpiewane z serca piosenki, zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie miłego spotkania przedszkolaki słowami piosenki, która były wyrazem wdzięczności i miłości podziękowali swoim rodzicom za trud wychowania.

 • 22 maja br. najstarsze grupy przedszkolaków 6-latki, zwiedzały Poznań (co jest wpisane w tradycję Kasztanowej Krainy).Wycieczkę rozpoczęliśmy od Rogalowego Muzeum Poznania, które mieści się w samym sercu miasta – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. To tutaj dzieci w białych czapeczkach piekarza, w swobodnej atmosferze miały nietypowe, bo słodkie warsztaty edukacyjne. Oczywiście punktualnie o 12.00 podglądaliśmy zabawę trykających koziołków. Kolejną atrakcją były Blubry – poznańskie legendy w 6D (miejsce, w którym  historia łączy się ze współczesnymi technologiami). Wsiadając do kapsuły czasu, przenieśliśmy się w przeszłość i poznaliśmy bohaterów miejskich legend. Historie opowiadał lektor, a dzięki trójwymiarowym okularom obejrzeliśmy malowidła naścienne wykonane w technice 3D. Ciekawą propozycją był DELI Park, czyli edukacyjno-rozrywkowy kompleks  w miejscowości Trzebaw, tuż pod Poznaniem. Nauka o przyrodzie i świecie poprzez zabawę. Podziwialiśmy miniatury najpopularniejszych budowli świata, następnie udaliśmy się z wizytą do mini zoo. Niezwykła była też Podniebna Eko-Wioska, nowość w DELI Parku. Drewniane i linowe konstrukcje. Kilka domków na drzewach połączono wiszącymi mostami, dzięki czemu dzieci mogły się poczuć jak prawdziwi mieszkańcy lasu. Nie zabrakło oczywiście ogniska i pieczenia kiełbasek. To tylko mały wycinek tego, czego dzieci doświadczyły podczas tegorocznej wycieczki.

 • UWAGA !!!

  PRZYPOMINAMY
  Rodzice/prawni opiekunowie dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia składają pisemne potwierdzenie woli zapisu
  w przedszkolu, do którego dziecko zostało zakwalifikowane
  w terminach określonych przez harmonogram rekrutacji tj. do 18.05.2017r.