Nawigacja

 • DLA NIEPOLDLEGŁEJ

  9 listopada, o godzinie 11.11, przedszkolaki, ich rodzice i pracownicy Kasztanowej Krainy  wspólnie odśpiewali hymn narodowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję (organizator Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji)  „Rekord dla Niepodległej”.
  Uroczystości uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości trwały w naszej placówce od początku listopada i nadal trwają – gazetki tematyczne, zajęcia plastyczne, wycieczki, rozmowy o Polsce. To wyjątkowy, uroczysty czas i wyraz patriotyzmu.

 • IX Olimpiada Sportowa

  Wszelki ruch to dobra sprawa, dla nas wszystkich to zabawa. Ręce w górę, w przód i w bok, skłon do przodu, przysiad, skok.                                                               Na sportowo zawsze zdrowo. 31 października br.  w Kasztanowej Krainie odbyła się IX Olimpiada Sportowa , której celem jest rozwijanie sprawności ruchowej, wprowadzanie do ćwiczeń elementów współzawodnictwa z zachowaniem zasady fair-play oraz przeżycie miłych chwil w gronie rówieśników. W tym roku imprezę przeprowadziliśmy w naszej przestrzennej i wygodnej  sali  wielofunkcyjnej, dobrze wyposażonej w sprzęt sportowy Dzieci rywalizowały w konkurencjach wzbogacanych jesiennymi rekwizytami, np. kasztanami, dyniami czy jabłkami. Do zabawy włączyli się wychowawcy i rodzice, którzy ufundowali poczęstunek i upominki. Rada sołecka zadbała o kolorowe koszulki dla grup. Były emocje i zdrowa rywalizacja.

 • Pasowanie

  W dniach 24- 26 października 2018 r. zapisaliśmy piękną kartę w historii naszego nowego, pięknego
  i rozbudowanego przedszkola.  Dzieci, które po raz pierwszy przekraczały próg Kasztanowej Krainy zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. Uroczystości kolejno przygotowywały panie z grup Muchomorków, Gwiazdek i Kasztanków.
  Dzieci ślubowały z uśmiechem chodzić do przedszkola, być  dobrymi kolegami i szanować dorosłych.
  Występ artystyczny jaki pokazały dzieci ( śpiew, taniec, gra na instrumentach) był pełen emocji i niezapomnianych wrażeń nie tylko dla rodziców, ale i dla samych dzieci. 
  Rodzicom dziękujemy za przygotowanie poczęstunku i upominki.
  Zapraszamy do galerii zdjęć:

   

 • INFORMACJA

  Drodzy Rodzice

  W związku z trwającymi pracami remontowymi i przeniesieniem placówki informujemy, że w sprawie list z podziałem na grupy prosimy o kontakt telefoniczny 501312532

  W pierwszym dniu prosimy o zaopatrzenie dzieci wyłącznie w obuwie zmienne podpisane imieniem i nazwiskiem, natomiast pozostałe wyposażenie prosimy o dostarczenie w kolejnych dniach Wyprawka__na_rok_szkolny_2018_2019.docx

 • Ogłoszenie o naborze na stanowiska pracy
  w Przedszkolu Kasztanowa Kraina w Przytocznej

  Dyrektor Przedszkola „Kasztanowa Kraina”, ogłasza nabór na n/w stanowiska

  • 2 etaty nauczyciel wychowania przedszkolnego
  • 1 etat pomoc nauczyciela
  • 0,5 etatu pracownik gospodarczy - woźny

  Treść ogłoszenia, kwestionariusz i oświadczenie znajdują się w załącznikach: Ogłoszenie_nauczyciel_Przedszkola.doc; nabór_pr._niepedagogiczni.doc; kwestionariusz, oświadczenie.doc

 • OGŁOSZENIE

  Uzupełniający nabór dzieci do Przedszkola Kasztanowa Kraina
  w Przytocznej na rok szkolny 2018/2019

  W związku ze zwiększeniem liczby miejsc zapraszamy rodziców, którzy nie zapisali jeszcze dziecka do przedszkola na rok szkolny 2018/2019  do złożenia wniosku
  o przyjęcie kandydata  do przedszkola. Wnioski należy  dostarczyć do 27 lipca 2018r.  (Sekretariat Urzędu Gminy Przytoczna ul. Rokitniańska 4)

  Wniosek do pobrania: http://przytoczna.pl/ lub tutaj:  Wniosek_1.docx; Oswiadczenia(1).pdf

 • Czas wakacji

  Kolejny rok szkolny za nami i kolejny raz ogromnie wzruszeni żegnaliśmy 6 latków.
  21 czerwca w sali widowiskowej GOK miała miejsce uroczysta akademia. Szczególnymi gośćmi byli rodzice przedszkolaków, którzy po wakacjach przekroczą próg szkoły. Uroczystość miała patriotyczny wymiar: dzieci tańczyły poloneza, śpiewały „Jestem Polakiem” oraz recytowały wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, scenę ozdabiały biało – czerwone chorągiewki.
  Po części artystycznej wychowankowie Kasztanowej Krainy otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i inne upominki. Przedszkolaki pożegnały także swoje panie. Nie obyło się bez łez i uścisków.
  Następnego dnia wszystkie dzieci Gminnego Przedszkola witały wakacyjny czas na słodko – tortami ufundowanymi przez rade Rodziców.
  Dzieciom i rodzicom życzymy słonecznego i bezpiecznego wypoczynku

 • DRODZY RODZICE

  Informujemy, że uroczyste pożegnanie dzieci z grup "0" odbędzie się 21 czerwca 2018r. tj. czwartek o godz. 10.00 w Gminnym Osrodku Kultury w Przytocznej. Natomiast zakończenie roku dla wszystkich dzieci 22 czerwca 2018r. tj. piatek:

  • wyjście do Kościoła na błogosławieństwo godz. 9.05 wszystkie grupy
  • godz. 10.15 spotkanie na tarasie: wręczenie dyplomów, upominków oraz poczestunek - torty wakacyjne
  • godz. 11.20 - obiad
  • godz. 11.30 odwozy dzieci

  Placówka otwarta jest do końca czerwca w godz. od 7.00 do 15.30. Przerwa wakacyjna od 01 lipca do 31 lipca 2018r. W miesiacu sierpień dzieci przychodzą ze swoim prowiantem do placówki (ul. Jana Bosco)

 • cd. Uczę sie bezpiecznie żyć

  Edukację ekologiczną należy rozpocząć już od najmłodszych lat. Dzieci mogą być partnerami dorosłych w walce o ochronę środowiska. Są bowiem bacznymi  obserwatorami wszystkiego co się wokół nich dzieje. Dlatego w ramach akcji Uczę się bezpiecznie żyć 11 maja nasze przedszkolaki wzięły udział w kolejnych działaniach związanych z propagowaniem ekologii w najbliższym środowisku. Wprowadzeniem do tematu był krótki spektakl przygotowany przez dzieci, a tematycznie nawiązujący do problemu ochrony lasu przed śmieceniem. Następnie wszystkie grupy wzięły udział w konkurencjach proekologicznych, min. zagadki słowne, sportowe, słuchowe oraz utrwalali znaczenie kolorów pojemników i worków do segregacji śmieci. Poznali również możliwości wykorzystania odpadów do zabaw podwórkowych. Podsumowaniem akcji i przykładem dobrego uczynku dla środowiska było zasadzenie kwiatów.

 • "Uczę się bezpiecznie żyć"

  Zdrowie i bezpieczeństwo młodego pokolenia stoi zawsze na pierwszym miejscu w edukacji przedszkolnej. Ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat wyposażać w wiedzę oraz umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich, a jeśli już istnieją – w zdolność radzenia sobie z trudną sytuacją. Należy uwrażliwić dzieci na zagrożenia, które mogą spotkać  na co dzień. Każdego roku podejmujemy inicjatywy, które mają na celu pogłębianie wiedzy na wspomniany temat i nabycie praktycznych umiejętności. Dlatego chętnie wzięliśmy udział w XIV edycji konkursu dla dzieci i młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.
  Konkurs po raz pierwszy organizowany jest w woj. lubuskim. 8 maja odbyły się pokazy i praktyczne działania w określonych sytuacjach, min. poruszanie się pieszo i rowerem w ruchu drogowym, odpowiednie zachowanie się w pociągu, wzywanie służb ratowniczych, spotkanie z obcym, udzielanie pierwszej pomocy przy krwotoku z nosa i zadławieniu. 
  Swoje nabyte umiejętności dzieci 6-letnie prezentowały pod bacznym okiem strażaków, ratownika oraz policjanta. Podczas ćwiczeń wyłoniono trzyosobową drużynę, która reprezentować będzie Kasztanową Krainę w kolejnym etapie konkursu.

 • Witaj wiosno!

  Mimo że 21 marca ziemię przykrywała cienka kołderka śniegu, dzieci z wielką radością szykowały się do powitania słonecznej i zielonej  wiosny. W tym roku pani dyrektor -w stroju nieznośnej zimy – przy współpracy z Panią Iwonką szykowały przedszkolakom niespodzianki. Zaskoczone maluszki znajdowały listy z przedziwnymi zadaniami, np. musiały znaleźć wskazane na zdjęciu miejsce w pobliżu przedszkola i przynieść pierwsze oznaki wiosny, wyczarować wiosenne drzewo i deszcz. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością wykonywały kolejne zadania.  Kiedy Przedszkolakom w końcu udało się odprawić Zimę za siódme rzeki powitała ich Wiosna, która wręczyła wszystkim wiosenne medale. Tego dnia w naszym przedszkolu  było bardzo kolorowo i rozbrzmiewały skoczne piosenki: Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, zimę pożegnały, wiosnę powitały. Zapraszamy do galerii zdjęć;

 • Polska mówi Aaaa - Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej
  20.03.2018

  Światowy Dzień Jamy Ustnej obchodzony 20 marca 2018r. to kulminacja kampanii poswięconej zwiekszeniu świadomości o dobrych nawykach dbania o higienę jamy ustnej, o której należy pamietać na co dzień. W tym roku ten dzień obchodzony jest pod hasłem "Polska mówi aaa". My przedszkolaki wiemy, że ładny uśmiech poprawia nastrój i gwarantuje zdrowie - mówimy aaa!

 • Tymczasowy telefon kontaktowy do Przedszkola na czas remontu

  661 756 255

 • Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

  Informujemy Rodziców o terminach, czynnościach i zasadach rekrutacyjnych na rok szkolny 2018/2019 - wnioski prosimy skladać do 19 marca 2018r. - budynek po starej szkole ul. Św. Jana Bosco 1

  Zarzadzenie  dyrektora nr 2 o terminach czynnosciach i zasadach rekrutacji na rok szkolny 2018_2019 pdf
  Deklaracja o kontynuacji edukacji przedszkolnej na rok szkolny 2018/2019 pdf                                                 
  Wniosek o przyjecie do przedszkola na rok szkolny 2018/2019.pdf                                                               
  Oswiadczenia.pdf

 • Bal Karnawałowy

  Bal karnawałowy to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. To dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W tym roku, przez wyjątkowe okoliczności, odbył się poza przedszkolem. Dzieci przygotowały się do niego, wykonując maski karnawałowe, pomagały w wykonywaniu dekoracji, która pomogła wprowadzić dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcała do wesołej zabawy. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne pszczółki, łabędzie, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wszyscy świetnie się bawili, uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach. Chętnie pozowały do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz Radzie Rodziców za poczęstunek. 

 • Wspomnienia z uroczystości Dnia Babci i Dziadka

  21 i 22 stycznia to dni, które wzbudzają ogromne emocje –  święto Babci i Dziadka. To właśnie oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce 26 stycznia  2018r. w sali widowiskowej GOK odbyło się uroczyste spotkanie. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Natomiast  Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Atmosfera była uroczysta i pełna radości. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Czas oczekiwania na święta

  Czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w przedszkolu, to czas w którym Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonują prace plastyczne, pieką pierniki, stroją sale, ubierają choinki, śpiewają kolędy, przygotowują stoły do wspólnej wieczerzy, słuchają opowieści świątecznych. To również czas, w którym mamy okazję podziwiać przedstawienie jasełkowe. Tym razem mali artyści z grupy Muchomorki w barwny sposób przedstawili historię Narodzenia Pana Jezusa. Wszystkim Rodzicom, mieszkańcom gminy Przytoczna życzymy zdrowia, niech ten najpiękniejszy czas w roku upłynie w radosnej i ciepłej atmosferze a Nowy Rok przyniesie radość.

 • Konkurs Recytatorski

  W środę 20 grudnia, już w świątecznej atmosferze  przedszkolaki  wzięły udział w konkursie recytatorskim. Wiersze nawiązywały do tradycji światecznych, dyscyplin sportowych i promowały zdrowy styl życia oraz aktywnej zabawy. Celem konkursu było również wspieranie dzieci w poznawaniu literatury dziecięcej i rozwijanie umiejętności recytatorskich . Usłyszeliśmy ulubione wiersze Jana Brzechwy oraz Abecadło zdrowia Juliana Tuwima i innych autorów . Wszyscy uczestnicy bardzo się starali i pięknie przygotowali do występu przed publicznością. Każdy uczestnik otrzymał upominek ufundowany przez Radę Sołectwa Przytoczna.
   

 • Spotkanie z Mikołajem

  Każdego roku, o tej samej porze, dzieci z Kasztanowej Krainy wyczekują na niesamowitego gościa  w czerwonym kubraku. To Mikołaj, który nie zapomniał o przedszkolakach. Odwiedzając każdą grupę, opowiadał o swojej pracy i swoich pomocnikach. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. 
  Mikołaj  obdarował wszystkie dzieci, ale i one obsypały Go przygotowanymi przez siebie podarunkami, tańcem i piosenką. Dziękujemy radzie Rodziców za  Mikołajowe niespodzianki. Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

 • Jesienna Olimpiada Sportowa

  2017 to kolejny rok podejmowanych działań w ramach ubiegania się Kasztanowej Krainy  o certyfikat Lubuskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. 10 listopada br. w hali sportowej odbyła się IV Jesienna Olimpiada Sportowa pod hasłem "Sport uwielbiamy, więc zdrowie mamy". Dzieci zmierzyły się w  konkurencjach:    Jesienny bieg z dyni, Podaj jabłko, Przejście po śladach, Zapasy wiewiórki, Skoki po kałużach, Pracowite mrówki oraz  Krople deszczu. Sportowe zmagania miały integrować grupy przedszkolne i wzbogacić przeżycia dzieci poprzez szlachetne współzawodnictwo.
  Rada Sołecka Przytoczna ufundowała zdrowy poczęstunek oraz nagrody rzeczowe dla grup przedszkolnych realizujących w tym roku działania innowacyjne – gimnastyka paluszkowa (gry i zabawy rozwijające mowę, zdolności motoryczne i umiejętność pisania
  ). Zapraszamy do fotorelacji /fot. Piotr Jeske/