Nawigacja

 • Magiczny czas przedświąteczny

  W czasie przygotowań do Świat Bożego Narodzenia w Kasztanowej Krainie od rana w piątek ogromne zamieszanie. Wszystkie grupy zaangażowały się w przygotowanie stołów do wspólnego kolędowania, na których nie zabrakło barszczu i przepysznych pierożków oraz własnoręcznie wykonanych pierników. W czasie wspólnego kolędowania grupa „Żabki” ze swoimi paniami przedstawiły historię narodzenia Pana Jezusa, otrzymując gromkie brawa. Czas Świat to również chwila w której możemy sobie podziękować i złożyć życzenia. Życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia były niezwykłym czasem, przepełnionym radością i ciepłą atmosferą, Życzymy, aby były one wyjątkowe, a chwile spędzone razem z rodziną były magiczne i niezapomniane. Niech napełnią wszystkich pozytywną energią i spokojem ducha. Dziękujemy wszystkim za okazane serce. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.  /Dyrekcja, Pracownicy Kasztanowej Krainy/

   

 • "So ein schoner Tag"-zabawy z gośćmi po niemiecku.

   "So ein schoner Tag"-zabawy z gośćmi po niemiecku. Miłą niespodziankę z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zrobili dzieciom  Goście z Gminy Wusterhausen. Z tej okazji przedszkolacy razem ze swoimi wychowawcami przygotowały krótki program w j. niemieckim oraz niespodzianki wykonane w trakcie zajęć dla gości. 

 • Kończymy projekt drzewo przedstawieniem dla rodziców.

  Grupa Biedronki w miesiącu listopad - grudzień realizowała kolejny temat "Drewno" w ramach projektu Tablit. Program został opracowany w ramach projektu Tablit – innowacyjny program wychowania przedszkolnego finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez Uniwersytet im A. Mickiewicza w Poznaniu. Dzieci poznają świat przez działanie, doświadczanie, odkrywanie, przeżywanie i dyskutowanie. Grupa wzbogaciła swoja wiedze o drzewach i zastosowaniu drewna jak również o zasadach zachowania się w lesie.

 • Kto Ty jesteś Polak mały!

  Wiersz Władysława Bełzy był jednym z wielu utworów, jaki  zabrzmiał podczas konkursu recytatorskiego. 50 przedszkolaków deklamowało wiersze o tematyce patriotycznej. Konkurs to kolejny element obchodów Święta Niepodległości w naszym przedszkolu. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej. Wszyscy uczestnicy  zaprezentowali bardzo wysoki poziom recytacji, a wyróżnione osoby 28.11.2018r. wezmą udział w Gminnym Konkursie – Polska –to mój dom.
  Uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez radę sołecką. Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom za przygotowanie swoich wychowanków, a dzieciom za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym wierszy i odwagę.

 • Bicie Rekordu dla Niepodległej

 • DLA NIEPOLDLEGŁEJ

  9 listopada, o godzinie 11.11, przedszkolaki, ich rodzice i pracownicy Kasztanowej Krainy  wspólnie odśpiewali hymn narodowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję (organizator Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji)  „Rekord dla Niepodległej”.
  Uroczystości uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości trwały w naszej placówce od początku listopada i nadal trwają – gazetki tematyczne, zajęcia plastyczne, wycieczki, rozmowy o Polsce. To wyjątkowy, uroczysty czas i wyraz patriotyzmu.

 • IX Olimpiada Sportowa

  Wszelki ruch to dobra sprawa, dla nas wszystkich to zabawa. Ręce w górę, w przód i w bok, skłon do przodu, przysiad, skok.                                                               Na sportowo zawsze zdrowo. 31 października br.  w Kasztanowej Krainie odbyła się IX Olimpiada Sportowa , której celem jest rozwijanie sprawności ruchowej, wprowadzanie do ćwiczeń elementów współzawodnictwa z zachowaniem zasady fair-play oraz przeżycie miłych chwil w gronie rówieśników. W tym roku imprezę przeprowadziliśmy w naszej przestrzennej i wygodnej  sali  wielofunkcyjnej, dobrze wyposażonej w sprzęt sportowy Dzieci rywalizowały w konkurencjach wzbogacanych jesiennymi rekwizytami, np. kasztanami, dyniami czy jabłkami. Do zabawy włączyli się wychowawcy i rodzice, którzy ufundowali poczęstunek i upominki. Rada sołecka zadbała o kolorowe koszulki dla grup. Były emocje i zdrowa rywalizacja.

 • Pasowanie

  W dniach 24- 26 października 2018 r. zapisaliśmy piękną kartę w historii naszego nowego, pięknego
  i rozbudowanego przedszkola.  Dzieci, które po raz pierwszy przekraczały próg Kasztanowej Krainy zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. Uroczystości kolejno przygotowywały panie z grup Muchomorków, Gwiazdek i Kasztanków.
  Dzieci ślubowały z uśmiechem chodzić do przedszkola, być  dobrymi kolegami i szanować dorosłych.
  Występ artystyczny jaki pokazały dzieci ( śpiew, taniec, gra na instrumentach) był pełen emocji i niezapomnianych wrażeń nie tylko dla rodziców, ale i dla samych dzieci. 
  Rodzicom dziękujemy za przygotowanie poczęstunku i upominki.
  Zapraszamy do galerii zdjęć:

   

 • INFORMACJA

  Drodzy Rodzice

  W związku z trwającymi pracami remontowymi i przeniesieniem placówki informujemy, że w sprawie list z podziałem na grupy prosimy o kontakt telefoniczny 501312532

  W pierwszym dniu prosimy o zaopatrzenie dzieci wyłącznie w obuwie zmienne podpisane imieniem i nazwiskiem, natomiast pozostałe wyposażenie prosimy o dostarczenie w kolejnych dniach Wyprawka__na_rok_szkolny_2018_2019.docx

 • Ogłoszenie o naborze na stanowiska pracy
  w Przedszkolu Kasztanowa Kraina w Przytocznej

  Dyrektor Przedszkola „Kasztanowa Kraina”, ogłasza nabór na n/w stanowiska

  • 2 etaty nauczyciel wychowania przedszkolnego
  • 1 etat pomoc nauczyciela
  • 0,5 etatu pracownik gospodarczy - woźny

  Treść ogłoszenia, kwestionariusz i oświadczenie znajdują się w załącznikach: Ogłoszenie_nauczyciel_Przedszkola.doc; nabór_pr._niepedagogiczni.doc; kwestionariusz, oświadczenie.doc

 • OGŁOSZENIE

  Uzupełniający nabór dzieci do Przedszkola Kasztanowa Kraina
  w Przytocznej na rok szkolny 2018/2019

  W związku ze zwiększeniem liczby miejsc zapraszamy rodziców, którzy nie zapisali jeszcze dziecka do przedszkola na rok szkolny 2018/2019  do złożenia wniosku
  o przyjęcie kandydata  do przedszkola. Wnioski należy  dostarczyć do 27 lipca 2018r.  (Sekretariat Urzędu Gminy Przytoczna ul. Rokitniańska 4)

  Wniosek do pobrania: http://przytoczna.pl/ lub tutaj:  Wniosek_1.docx; Oswiadczenia(1).pdf

 • Czas wakacji

  Kolejny rok szkolny za nami i kolejny raz ogromnie wzruszeni żegnaliśmy 6 latków.
  21 czerwca w sali widowiskowej GOK miała miejsce uroczysta akademia. Szczególnymi gośćmi byli rodzice przedszkolaków, którzy po wakacjach przekroczą próg szkoły. Uroczystość miała patriotyczny wymiar: dzieci tańczyły poloneza, śpiewały „Jestem Polakiem” oraz recytowały wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, scenę ozdabiały biało – czerwone chorągiewki.
  Po części artystycznej wychowankowie Kasztanowej Krainy otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i inne upominki. Przedszkolaki pożegnały także swoje panie. Nie obyło się bez łez i uścisków.
  Następnego dnia wszystkie dzieci Gminnego Przedszkola witały wakacyjny czas na słodko – tortami ufundowanymi przez rade Rodziców.
  Dzieciom i rodzicom życzymy słonecznego i bezpiecznego wypoczynku

 • DRODZY RODZICE

  Informujemy, że uroczyste pożegnanie dzieci z grup "0" odbędzie się 21 czerwca 2018r. tj. czwartek o godz. 10.00 w Gminnym Osrodku Kultury w Przytocznej. Natomiast zakończenie roku dla wszystkich dzieci 22 czerwca 2018r. tj. piatek:

  • wyjście do Kościoła na błogosławieństwo godz. 9.05 wszystkie grupy
  • godz. 10.15 spotkanie na tarasie: wręczenie dyplomów, upominków oraz poczestunek - torty wakacyjne
  • godz. 11.20 - obiad
  • godz. 11.30 odwozy dzieci

  Placówka otwarta jest do końca czerwca w godz. od 7.00 do 15.30. Przerwa wakacyjna od 01 lipca do 31 lipca 2018r. W miesiacu sierpień dzieci przychodzą ze swoim prowiantem do placówki (ul. Jana Bosco)

 • cd. Uczę sie bezpiecznie żyć

  Edukację ekologiczną należy rozpocząć już od najmłodszych lat. Dzieci mogą być partnerami dorosłych w walce o ochronę środowiska. Są bowiem bacznymi  obserwatorami wszystkiego co się wokół nich dzieje. Dlatego w ramach akcji Uczę się bezpiecznie żyć 11 maja nasze przedszkolaki wzięły udział w kolejnych działaniach związanych z propagowaniem ekologii w najbliższym środowisku. Wprowadzeniem do tematu był krótki spektakl przygotowany przez dzieci, a tematycznie nawiązujący do problemu ochrony lasu przed śmieceniem. Następnie wszystkie grupy wzięły udział w konkurencjach proekologicznych, min. zagadki słowne, sportowe, słuchowe oraz utrwalali znaczenie kolorów pojemników i worków do segregacji śmieci. Poznali również możliwości wykorzystania odpadów do zabaw podwórkowych. Podsumowaniem akcji i przykładem dobrego uczynku dla środowiska było zasadzenie kwiatów.

 • "Uczę się bezpiecznie żyć"

  Zdrowie i bezpieczeństwo młodego pokolenia stoi zawsze na pierwszym miejscu w edukacji przedszkolnej. Ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat wyposażać w wiedzę oraz umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich, a jeśli już istnieją – w zdolność radzenia sobie z trudną sytuacją. Należy uwrażliwić dzieci na zagrożenia, które mogą spotkać  na co dzień. Każdego roku podejmujemy inicjatywy, które mają na celu pogłębianie wiedzy na wspomniany temat i nabycie praktycznych umiejętności. Dlatego chętnie wzięliśmy udział w XIV edycji konkursu dla dzieci i młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.
  Konkurs po raz pierwszy organizowany jest w woj. lubuskim. 8 maja odbyły się pokazy i praktyczne działania w określonych sytuacjach, min. poruszanie się pieszo i rowerem w ruchu drogowym, odpowiednie zachowanie się w pociągu, wzywanie służb ratowniczych, spotkanie z obcym, udzielanie pierwszej pomocy przy krwotoku z nosa i zadławieniu. 
  Swoje nabyte umiejętności dzieci 6-letnie prezentowały pod bacznym okiem strażaków, ratownika oraz policjanta. Podczas ćwiczeń wyłoniono trzyosobową drużynę, która reprezentować będzie Kasztanową Krainę w kolejnym etapie konkursu.

 • Witaj wiosno!

  Mimo że 21 marca ziemię przykrywała cienka kołderka śniegu, dzieci z wielką radością szykowały się do powitania słonecznej i zielonej  wiosny. W tym roku pani dyrektor -w stroju nieznośnej zimy – przy współpracy z Panią Iwonką szykowały przedszkolakom niespodzianki. Zaskoczone maluszki znajdowały listy z przedziwnymi zadaniami, np. musiały znaleźć wskazane na zdjęciu miejsce w pobliżu przedszkola i przynieść pierwsze oznaki wiosny, wyczarować wiosenne drzewo i deszcz. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością wykonywały kolejne zadania.  Kiedy Przedszkolakom w końcu udało się odprawić Zimę za siódme rzeki powitała ich Wiosna, która wręczyła wszystkim wiosenne medale. Tego dnia w naszym przedszkolu  było bardzo kolorowo i rozbrzmiewały skoczne piosenki: Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, zimę pożegnały, wiosnę powitały. Zapraszamy do galerii zdjęć;

 • Polska mówi Aaaa - Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej
  20.03.2018

  Światowy Dzień Jamy Ustnej obchodzony 20 marca 2018r. to kulminacja kampanii poswięconej zwiekszeniu świadomości o dobrych nawykach dbania o higienę jamy ustnej, o której należy pamietać na co dzień. W tym roku ten dzień obchodzony jest pod hasłem "Polska mówi aaa". My przedszkolaki wiemy, że ładny uśmiech poprawia nastrój i gwarantuje zdrowie - mówimy aaa!

 • Tymczasowy telefon kontaktowy do Przedszkola na czas remontu

  661 756 255

 • Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

  Informujemy Rodziców o terminach, czynnościach i zasadach rekrutacyjnych na rok szkolny 2018/2019 - wnioski prosimy skladać do 19 marca 2018r. - budynek po starej szkole ul. Św. Jana Bosco 1

  Zarzadzenie  dyrektora nr 2 o terminach czynnosciach i zasadach rekrutacji na rok szkolny 2018_2019 pdf
  Deklaracja o kontynuacji edukacji przedszkolnej na rok szkolny 2018/2019 pdf                                                 
  Wniosek o przyjecie do przedszkola na rok szkolny 2018/2019.pdf                                                               
  Oswiadczenia.pdf

strona: