Nawigacja

 • Czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w przedszkolu, to czas w którym Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonują prace plastyczne, pieką pierniki, stroją sale, ubierają choinki, śpiewają kolędy, przygotowują stoły do wspólnej wieczerzy, słuchają opowieści świątecznych. To również czas, w którym mamy okazję podziwiać przedstawienie jasełkowe. Tym razem mali artyści z grupy Muchomorki w barwny sposób przedstawili historię Narodzenia Pana Jezusa. Wszystkim Rodzicom, mieszkańcom gminy Przytoczna życzymy zdrowia, niech ten najpiękniejszy czas w roku upłynie w radosnej i ciepłej atmosferze a Nowy Rok przyniesie radość.

 • W środę 20 grudnia, już w świątecznej atmosferze  przedszkolaki  wzięły udział w konkursie recytatorskim. Wiersze nawiązywały do tradycji światecznych, dyscyplin sportowych i promowały zdrowy styl życia oraz aktywnej zabawy. Celem konkursu było również wspieranie dzieci w poznawaniu literatury dziecięcej i rozwijanie umiejętności recytatorskich . Usłyszeliśmy ulubione wiersze Jana Brzechwy oraz Abecadło zdrowia Juliana Tuwima i innych autorów . Wszyscy uczestnicy bardzo się starali i pięknie przygotowali do występu przed publicznością. Każdy uczestnik otrzymał upominek ufundowany przez Radę Sołectwa Przytoczna.
   

 • Każdego roku, o tej samej porze, dzieci z Kasztanowej Krainy wyczekują na niesamowitego gościa  w czerwonym kubraku. To Mikołaj, który nie zapomniał o przedszkolakach. Odwiedzając każdą grupę, opowiadał o swojej pracy i swoich pomocnikach. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. 
  Mikołaj  obdarował wszystkie dzieci, ale i one obsypały Go przygotowanymi przez siebie podarunkami, tańcem i piosenką. Dziękujemy radzie Rodziców za  Mikołajowe niespodzianki. Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

 • 2017 to kolejny rok podejmowanych działań w ramach ubiegania się Kasztanowej Krainy  o certyfikat Lubuskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. 10 listopada br. w hali sportowej odbyła się IV Jesienna Olimpiada Sportowa pod hasłem "Sport uwielbiamy, więc zdrowie mamy". Dzieci zmierzyły się w  konkurencjach:    Jesienny bieg z dyni, Podaj jabłko, Przejście po śladach, Zapasy wiewiórki, Skoki po kałużach, Pracowite mrówki oraz  Krople deszczu. Sportowe zmagania miały integrować grupy przedszkolne i wzbogacić przeżycia dzieci poprzez szlachetne współzawodnictwo.
  Rada Sołecka Przytoczna ufundowała zdrowy poczęstunek oraz nagrody rzeczowe dla grup przedszkolnych realizujących w tym roku działania innowacyjne – gimnastyka paluszkowa (gry i zabawy rozwijające mowę, zdolności motoryczne i umiejętność pisania
  ). Zapraszamy do fotorelacji /fot. Piotr Jeske/

 • Kto Ty jesteś? Polak mały!

  Tegoroczne Święto Niepodległości wprowadza w klimat setnej rocznicy odzyskania przez Polskę wolności w 1918 roku. Z tej okazji nasze Przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym na grafikę patriotycznąKonkurs został zorganizowany w ramach rządowego programu wieloletniego NIEPODLEGŁA  na lata 2017-2021. 11 listopada br. Przedstawiciele Kasztanowej Krainy wzięli udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Gorzowie Wlkp. Otrzymaliśmy indywidualne zaproszenie, ponieważ w  kategorii przedszkola, laureatką konkursu została Kaja Piórko ( lat 6) z Przedszkola Gminnego w Przytocznej. Z rąk Wojewody Lubuskiego odebrała piękne i  wartościowe  nagrody (m.in. tablet)  dla siebie i Przedszkola ( projektor i zestaw edukacyjny MEN). Gratulujemy! Przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne, dlatego nie zabrakło Nas również w czasie gminnych obchodów   tego wyjątkowego święta. Jednocześnie grupa Biedronek przygotowała prezentacje multimedialną   MOJA_MALA_OJCZYZNA_W_OBIEKTYWIE.pptx (plik do pobrania)

   

 •       

        26 października w Kasztanowej Krainie odbyła się  ważna uroczystość dla najmłodszych  wychowanków – Pasowanie na Przedszkolaka.  Takie spotkania maja za zadanie wspomagać proces adaptacji dzieci do przedszkola oraz wzmocnić więzi emocjonalne z dziećmi, rodzicami i nauczycielem. „Skrzaty”  miały swój szczególny dzień również dlatego, że dla większości z nich był to pierwszy występ przed tak liczną publicznością. W części artystycznej przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i gimnastyczne. Złożyły uroczyste ślubowanie, a po wygłoszeniu przez nie przysięgi, pani dyrektor Przedszkola dokonała pasowania przy pomocy zaczarowanej kredki. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oznaczający przynależność do grona przedszkolaków z Kasztanowej Krainy oraz upominki ufundowane przez Rade Rodziców. Po części oficjalnej maluchy oraz osoby uczestniczące zaproszone zostały na poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Wszystkim Skrzatom życzymy uśmiechu na twarzy i aby każdy dzień w przedszkolu był dniem pełnym radości i zabawy.

   

   

 • 10 października grupa Biedronek pojechała do Centrum Ośrodka Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach k. Międzychodu.
  W zabytkowych budynkach folwarcznych ośrodka 6-latki poznały historię ginących zawodów.  Odwiedziły kolejno: kuźnie, warsztat bednarski, pszczelarza, garncarza, szewca i praczkę. Poznając eksponaty i ich przeznaczenie, dzieci mogły dotykać to, co oglądały, spróbować, jak działa. Następnie uczestniczyły w zajęciach wikliniarskich oraz garncarskich. Dzięki takim zajęciom przedszkolaki miały okazję dostrzec, jakie urządzenia były wykorzystywane dawniej np. do prania a w jaki sposób robi to dzisiaj mama. Zapraszamy do galerii. 

 • Każdego dnia dziecko powinno czuć się szczęśliwe i kochane. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka naszych milusińskich odwiedzili Jacuś i Agatka, przekazując życzenia, aby wszystkie chwile spędzone w Kasztanowej Krainie były przepełnione uśmiechem i zabawą. Życzenia dopełnił słodki i zdrowy poczęstunek.

 • ROK SZKOLNY 2017/2018 SPOTKANIA GRUPOWE

  Zapraszamy wszystkich Rodziców na pierwsze spotkanie w dniu 18.09.2017r.  tj. poniedziałek o godz. 17.00, celem omówienia spraw organizacyjnych.  Spotkania odbędą się w salach zgodnie z wykazem uczęszczania wychowanków do grup w roku szkolnym 2017/2018

   

 • DRODZY RODZICE

  Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie dzieci 6-letnich odbędzie się 21.06.2017r. o godz. 10.00 tj. środa. Natomiast zakończenie roku katechetycznego 19.06.2017r. o godz. 10.00 – Nabożeństwo.  Przedszkole funkcjonuje do 30 czerwca 2017r. Przerwa wakacyjna od 01.07
  do 31.07.2017r.
  Od 01 sierpnia rodziców dzieci uczęszczających w okresie wakacyjnym  prosimy o zaopatrzenie wychowanków w suchy prowiant, gdyż kuchnia będzie nieczynna.

 • Dzień Matki I Ojca to ważne święta, dlatego 26 maja dzieci z Kasztanowej Krainy zaprosiły swoich rodziców do Domu Kultury na niezwykły występ - przeniosły mamy i tatusiów w świat bajek. Dzieci w nietypowy sposób przedstawiły m.in. Krasnoludków, Calineczkę, przygody Jasia i Małgosi, oraz Kota w butach. Występy małych artystów, wyrecytowane wierszyki, taniec motyli, kwiatków, kolorowych kredek czy  wyśpiewane z serca piosenki, zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie miłego spotkania przedszkolaki słowami piosenki, która były wyrazem wdzięczności i miłości podziękowali swoim rodzicom za trud wychowania.

 • 22 maja br. najstarsze grupy przedszkolaków 6-latki, zwiedzały Poznań (co jest wpisane w tradycję Kasztanowej Krainy).Wycieczkę rozpoczęliśmy od Rogalowego Muzeum Poznania, które mieści się w samym sercu miasta – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. To tutaj dzieci w białych czapeczkach piekarza, w swobodnej atmosferze miały nietypowe, bo słodkie warsztaty edukacyjne. Oczywiście punktualnie o 12.00 podglądaliśmy zabawę trykających koziołków. Kolejną atrakcją były Blubry – poznańskie legendy w 6D (miejsce, w którym  historia łączy się ze współczesnymi technologiami). Wsiadając do kapsuły czasu, przenieśliśmy się w przeszłość i poznaliśmy bohaterów miejskich legend. Historie opowiadał lektor, a dzięki trójwymiarowym okularom obejrzeliśmy malowidła naścienne wykonane w technice 3D. Ciekawą propozycją był DELI Park, czyli edukacyjno-rozrywkowy kompleks  w miejscowości Trzebaw, tuż pod Poznaniem. Nauka o przyrodzie i świecie poprzez zabawę. Podziwialiśmy miniatury najpopularniejszych budowli świata, następnie udaliśmy się z wizytą do mini zoo. Niezwykła była też Podniebna Eko-Wioska, nowość w DELI Parku. Drewniane i linowe konstrukcje. Kilka domków na drzewach połączono wiszącymi mostami, dzięki czemu dzieci mogły się poczuć jak prawdziwi mieszkańcy lasu. Nie zabrakło oczywiście ogniska i pieczenia kiełbasek. To tylko mały wycinek tego, czego dzieci doświadczyły podczas tegorocznej wycieczki.

 • UWAGA !!!

  PRZYPOMINAMY
  Rodzice/prawni opiekunowie dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia składają pisemne potwierdzenie woli zapisu
  w przedszkolu, do którego dziecko zostało zakwalifikowane
  w terminach określonych przez harmonogram rekrutacji tj. do 18.05.2017r.

 • Wszechstronny rozwój dzieci to jedno z głównych zadań naszej placówki. Pokolenie osób wychowanych na grach planszowych ( nie komputerowych, wirtualnych) wie, że warcaby rozwijają koncentrację i cierpliwość, samodzielność w podejmowaniu decyzji. Są również doskonałym treningiem pamięci, co więcej pobudzają i rozwijają myślenie abstrakcyjne oraz uczą uczciwości. 7 kwietnia br. po wstępnych eliminacjach grupowych, do finału I wewnętrznego Turnieju Warcabowego dostało się 12 przedszkolaków z grupy 6-latków:Liwia Adamiak, Adrianna Żagiel, Maja Stempień, Paulina Szulczyńska, Aleksander Czerwonka, Ksawery Mamet, Hubert Kmieciak, Antoni Kucharyk, Michał Jakubowski, Filip Meise, Oskar Majchrzak, Krzysztof Szerment. Zawodnicy zaprezentowali niezwykłą formę intelektualną. Również ważne jest to, że dzieci świetnie się przy tym bawiły. W ostatecznych rozgrywkach 10 kwietnia I miejsce zajął Antoś, II Oskar, III Michał. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Zachęcamy rodziców do wykorzystania gier planszowych w wypełnieniu czasu wolnego rodziny.

  Gratulujemy

 • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018

  Od dnia 11 kwietnia 2017 r. rozpocznie się rekrutacja do Przedszkola Gminnego „Kasztanowa Kraina” w Przytocznej. Wnioski należy składać w placówce od 11.04.-02.05.2017 r. Druki dotyczące rekrutacji można pobrać w placówce lub tutaj:

  1. Terminy_rekrutacji_na_rok_szkolny_2017_2018.pdf
  2. Zasady_rekrutacji_na_rok_szkolny_2017_2018.doc.pdf
  3. Wniosek_o_przyjęcie_do_przedszkola.pdf
  4. Oświadczenie.pdf
 • Zielona wiosna, zielony cień, dzisiaj w przedszkolu Zielony Dzień

  Przedszkolaki z Kasztanowej Krainy powitały wiosnę. Od rana w zielonych barwach z uśmiechem na twarzy pożegnały zimę. Aktorzy z Teatru Lalek w Krakowie zaprosiły do obejrzenia przygód Kubusia Wiercipięty. Po spektaklu grupa Biedronek  opowiedziała historię „Jak Koralik budził las”, bo nie mógł doczekać się wiosny.
  Z radosnym okrzykiem i przy akompaniamencie  instrumentów dzieci wyruszyły na pierwszy wiosenny spacer. Dźwięk i zawołania Pani Wiosny przyniosły wspaniałą aurę – na chwilę wyjrzało upragnione przez wszystkich słonko. Na zakończenie każda grupa, w ramach turnieju, musiała szybko zbudować gniazdo dla małych piskląt, które przy pierwszych promykach słońca wyfrunęły ze swoich gniazd.
   Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Karnawał to radosny czas również dla naszych milusińskich, którzy już od kilku dni przygotowywali  na ten dzień piękne i niepowtarzalne stroje. W Kasztanowej Krainie bal  odbył się 17 lutego br. Dzieci przebrane i w radosnym nastroju  bawiły się w rytm muzyki, jaką zapewnił p. Piotr Barski oraz Wodzirej, który nadawał rytm gromadzie księżniczek, rycerzy , Batmanom, strażakom, policjantom…, zachęcał do różnorodnych konkursów i tańca. Do zabawy zapraszały również wolontariuszki z naszego gimnazjum. Wraz z paniami czuwały nad bezpieczeństwem. Było radośnie, kolorowo i bajkowo, również dzięki Radzie Rodziców, która zapewniła napoje i słodki poczęstunek.

  Zapraszamy na fotoreportaż:

 • 20 stycznia w sali widowiskowej GOK w Przytocznej odbył się koncert z okazji święta Babci i Dziadka. Na wyjątkową uroczystość przygotowaną przez dzieci Kasztanowej Krainy przybył Wójt Gminy, który razem z Dyrektorką przedszkola złożył gorące życzenia zaproszonym gościom i podkreślił, że to właśnie dziadkowie czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym.
  Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Program artystyczny miał oryginalny charakter dziennikarskich, regionalnych wiadomości – ploteczek, np. jakie anomalia pogodowe dotknęły gminę, oceniono Dni Przytocznej. Dziadkowie dowiedzieli się, że otwarto kolejną siłownię na powietrzu, gdzie będą mogli ćwiczyć razem z wnukami.
   Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem oglądali występy swoich ukochanych wnucząt. /fot.P.Jeske/

 • 22 grudnia był uroczystym i wyjątkowym dniem w Kasztanowej Krainie . Dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnej Wigilii. Grupa Misie z panią Izą zaprosiła do wysłuchania opowieści Aniołów o Świętach Bożego Narodzenia. Natomiast grupa Biedronek pod kierunkiem p. Iwony przedstawiła historię narodzenia Pana Jezusa. Niezapomnianym momentem było dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie. Dzieci smakowały świątecznych, tradycyjnych potraw.
  Cała uroczystość przebiegła w miłej atmosferze.
  Jeszcze raz wszystkim dzieciom, Rodzicom życzymy zdrowia, niech ten najpiękniejszy czas w roku napawa optymizmem, radością i wiarą w Nowy 2017 rok.   Pracownicy przedszkola