• MOJA MIEJSCOWOŚĆ

• Tu się urodziłem, tu wszystko jest dla mnie, tak bliskie i miłe. Znam tu każdy kamień ...                          Edukacja regionalna jest ważnym etapem w wychowaniu małego dziecka. Poznanie rodzinnej miejscowości i jej okolic to jedno z działań, jakie podejmujemy w pracy z przedszkolakami. W tym roku najstarsze grupy zdobywały wiedzę w tym temacie. Przedstawiciele 5 i 6-latków 28.04.21r. wzięli udział w konkursie „Moja miejscowość – quiz wiedzy o Gminie Przytoczna”. Jury oraz prowadzący byli pełni podziwu, jak dzieci dobrze znają swoją gminę. Pytania typu,  jak nazywa się Wójt gminy, nazwanie ulic, wybranych budynków nie sprawiło żadnego problemu. Drużyny również za pomocą rysunków ciekawie przedstawiły LEGENDY O ZIEMI PRZYTOCZNIAŃSKIEJ, min. „Szczury w młynie” oraz "O tym jak czarownica Przyta straciła wieżę kościelną”. Zapraszamy do galerii zdjęć.

• DZIEŃ ZIEMI W KASZTANOWEJ KRAINIE

• Co roku, 22 kwietnia, obchodzimy wyjątkowe święto- DZIEŃ ZIEMI. W tym dniu wszyscy powinniśmy choć przez chwilę zastanowić się, jak ważna jest planeta, na której żyjemy i co możemy zrobić, by o nią dbać. Nasze przedszkolaki tego dnia prezentowały cztery żywioły, z których składa się Ziemia, uczyły się i przypominały wiadomości o tym, w jaki sposób możemy chronić nasz dom - Ziemię, aby była zdrowa, czysta i piękna. Oprócz tego dzieci wyszły na spacer, podczas którego manifestowały hasła i okrzyki ekologiczne.  Zwieńczeniem tego dnia były prezenty dla planety Ziemi - Ekoroboty- wykonane z recyklingu.