Nawigacja

Pasowanie na Przedszkolaka

24.10.2018r Grupa Muchomorki godz. 10.00

25.10.2018r. Grupa Gwiazdki godz. 10.00

26.10.2018r. grupa Kasztanki godz. 10.00

Zapraszamy

Czwartek 18.10.2018

liczba odwiedzin: 103250

Wiadomości

 • Drodzy Rodzice

  W związku z trwającymi pracami remontowymi i przeniesieniem placówki informujemy, że w sprawie list z podziałem na grupy prosimy o kontakt telefoniczny 501312532

  W pierwszym dniu prosimy o zaopatrzenie dzieci wyłącznie w obuwie zmienne podpisane imieniem i nazwiskiem, natomiast pozostałe wyposażenie prosimy o dostarczenie w kolejnych dniach Wyprawka__na_rok_szkolny_2018_2019.docx

 • Ogłoszenie o naborze na stanowiska pracy
  w Przedszkolu Kasztanowa Kraina w Przytocznej

  Dyrektor Przedszkola „Kasztanowa Kraina”, ogłasza nabór na n/w stanowiska

  • 2 etaty nauczyciel wychowania przedszkolnego
  • 1 etat pomoc nauczyciela
  • 0,5 etatu pracownik gospodarczy - woźny

  Treść ogłoszenia, kwestionariusz i oświadczenie znajdują się w załącznikach: Ogłoszenie_nauczyciel_Przedszkola.doc; nabór_pr._niepedagogiczni.doc; kwestionariusz, oświadczenie.doc

 • Uzupełniający nabór dzieci do Przedszkola Kasztanowa Kraina
  w Przytocznej na rok szkolny 2018/2019

  W związku ze zwiększeniem liczby miejsc zapraszamy rodziców, którzy nie zapisali jeszcze dziecka do przedszkola na rok szkolny 2018/2019  do złożenia wniosku
  o przyjęcie kandydata  do przedszkola. Wnioski należy  dostarczyć do 27 lipca 2018r.  (Sekretariat Urzędu Gminy Przytoczna ul. Rokitniańska 4)

  Wniosek do pobrania: http://przytoczna.pl/ lub tutaj:  Wniosek_1.docx; Oswiadczenia(1).pdf

 • Czas wakacji

  Kolejny rok szkolny za nami i kolejny raz ogromnie wzruszeni żegnaliśmy 6 latków.
  21 czerwca w sali widowiskowej GOK miała miejsce uroczysta akademia. Szczególnymi gośćmi byli rodzice przedszkolaków, którzy po wakacjach przekroczą próg szkoły. Uroczystość miała patriotyczny wymiar: dzieci tańczyły poloneza, śpiewały „Jestem Polakiem” oraz recytowały wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, scenę ozdabiały biało – czerwone chorągiewki.
  Po części artystycznej wychowankowie Kasztanowej Krainy otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i inne upominki. Przedszkolaki pożegnały także swoje panie. Nie obyło się bez łez i uścisków.
  Następnego dnia wszystkie dzieci Gminnego Przedszkola witały wakacyjny czas na słodko – tortami ufundowanymi przez rade Rodziców.
  Dzieciom i rodzicom życzymy słonecznego i bezpiecznego wypoczynku

 • Informujemy, że uroczyste pożegnanie dzieci z grup "0" odbędzie się 21 czerwca 2018r. tj. czwartek o godz. 10.00 w Gminnym Osrodku Kultury w Przytocznej. Natomiast zakończenie roku dla wszystkich dzieci 22 czerwca 2018r. tj. piatek:

  • wyjście do Kościoła na błogosławieństwo godz. 9.05 wszystkie grupy
  • godz. 10.15 spotkanie na tarasie: wręczenie dyplomów, upominków oraz poczestunek - torty wakacyjne
  • godz. 11.20 - obiad
  • godz. 11.30 odwozy dzieci

  Placówka otwarta jest do końca czerwca w godz. od 7.00 do 15.30. Przerwa wakacyjna od 01 lipca do 31 lipca 2018r. W miesiacu sierpień dzieci przychodzą ze swoim prowiantem do placówki (ul. Jana Bosco)

 • cd. Uczę sie bezpiecznie żyć

  Edukację ekologiczną należy rozpocząć już od najmłodszych lat. Dzieci mogą być partnerami dorosłych w walce o ochronę środowiska. Są bowiem bacznymi  obserwatorami wszystkiego co się wokół nich dzieje. Dlatego w ramach akcji Uczę się bezpiecznie żyć 11 maja nasze przedszkolaki wzięły udział w kolejnych działaniach związanych z propagowaniem ekologii w najbliższym środowisku. Wprowadzeniem do tematu był krótki spektakl przygotowany przez dzieci, a tematycznie nawiązujący do problemu ochrony lasu przed śmieceniem. Następnie wszystkie grupy wzięły udział w konkurencjach proekologicznych, min. zagadki słowne, sportowe, słuchowe oraz utrwalali znaczenie kolorów pojemników i worków do segregacji śmieci. Poznali również możliwości wykorzystania odpadów do zabaw podwórkowych. Podsumowaniem akcji i przykładem dobrego uczynku dla środowiska było zasadzenie kwiatów.

 • "Uczę się bezpiecznie żyć"

  Zdrowie i bezpieczeństwo młodego pokolenia stoi zawsze na pierwszym miejscu w edukacji przedszkolnej. Ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat wyposażać w wiedzę oraz umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich, a jeśli już istnieją – w zdolność radzenia sobie z trudną sytuacją. Należy uwrażliwić dzieci na zagrożenia, które mogą spotkać  na co dzień. Każdego roku podejmujemy inicjatywy, które mają na celu pogłębianie wiedzy na wspomniany temat i nabycie praktycznych umiejętności. Dlatego chętnie wzięliśmy udział w XIV edycji konkursu dla dzieci i młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.
  Konkurs po raz pierwszy organizowany jest w woj. lubuskim. 8 maja odbyły się pokazy i praktyczne działania w określonych sytuacjach, min. poruszanie się pieszo i rowerem w ruchu drogowym, odpowiednie zachowanie się w pociągu, wzywanie służb ratowniczych, spotkanie z obcym, udzielanie pierwszej pomocy przy krwotoku z nosa i zadławieniu. 
  Swoje nabyte umiejętności dzieci 6-letnie prezentowały pod bacznym okiem strażaków, ratownika oraz policjanta. Podczas ćwiczeń wyłoniono trzyosobową drużynę, która reprezentować będzie Kasztanową Krainę w kolejnym etapie konkursu.

 • Witaj wiosno!

  Mimo że 21 marca ziemię przykrywała cienka kołderka śniegu, dzieci z wielką radością szykowały się do powitania słonecznej i zielonej  wiosny. W tym roku pani dyrektor -w stroju nieznośnej zimy – przy współpracy z Panią Iwonką szykowały przedszkolakom niespodzianki. Zaskoczone maluszki znajdowały listy z przedziwnymi zadaniami, np. musiały znaleźć wskazane na zdjęciu miejsce w pobliżu przedszkola i przynieść pierwsze oznaki wiosny, wyczarować wiosenne drzewo i deszcz. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością wykonywały kolejne zadania.  Kiedy Przedszkolakom w końcu udało się odprawić Zimę za siódme rzeki powitała ich Wiosna, która wręczyła wszystkim wiosenne medale. Tego dnia w naszym przedszkolu  było bardzo kolorowo i rozbrzmiewały skoczne piosenki: Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, zimę pożegnały, wiosnę powitały. Zapraszamy do galerii zdjęć;

 • Polska mówi Aaaa - Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej
  20.03.2018

  Światowy Dzień Jamy Ustnej obchodzony 20 marca 2018r. to kulminacja kampanii poswięconej zwiekszeniu świadomości o dobrych nawykach dbania o higienę jamy ustnej, o której należy pamietać na co dzień. W tym roku ten dzień obchodzony jest pod hasłem "Polska mówi aaa". My przedszkolaki wiemy, że ładny uśmiech poprawia nastrój i gwarantuje zdrowie - mówimy aaa!