Nawigacja

   

Poniedziałek 22.01.2018

liczba odwiedzin: 61425

Wiadomości

 • Czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w przedszkolu, to czas w którym Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonują prace plastyczne, pieką pierniki, stroją sale, ubierają choinki, śpiewają kolędy, przygotowują stoły do wspólnej wieczerzy, słuchają opowieści świątecznych. To również czas, w którym mamy okazję podziwiać przedstawienie jasełkowe. Tym razem mali artyści z grupy Muchomorki w barwny sposób przedstawili historię Narodzenia Pana Jezusa. Wszystkim Rodzicom, mieszkańcom gminy Przytoczna życzymy zdrowia, niech ten najpiękniejszy czas w roku upłynie w radosnej i ciepłej atmosferze a Nowy Rok przyniesie radość.

 • W środę 20 grudnia, już w świątecznej atmosferze  przedszkolaki  wzięły udział w konkursie recytatorskim. Wiersze nawiązywały do tradycji światecznych, dyscyplin sportowych i promowały zdrowy styl życia oraz aktywnej zabawy. Celem konkursu było również wspieranie dzieci w poznawaniu literatury dziecięcej i rozwijanie umiejętności recytatorskich . Usłyszeliśmy ulubione wiersze Jana Brzechwy oraz Abecadło zdrowia Juliana Tuwima i innych autorów . Wszyscy uczestnicy bardzo się starali i pięknie przygotowali do występu przed publicznością. Każdy uczestnik otrzymał upominek ufundowany przez Radę Sołectwa Przytoczna.
   

 • Każdego roku, o tej samej porze, dzieci z Kasztanowej Krainy wyczekują na niesamowitego gościa  w czerwonym kubraku. To Mikołaj, który nie zapomniał o przedszkolakach. Odwiedzając każdą grupę, opowiadał o swojej pracy i swoich pomocnikach. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. 
  Mikołaj  obdarował wszystkie dzieci, ale i one obsypały Go przygotowanymi przez siebie podarunkami, tańcem i piosenką. Dziękujemy radzie Rodziców za  Mikołajowe niespodzianki. Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

 • 2017 to kolejny rok podejmowanych działań w ramach ubiegania się Kasztanowej Krainy  o certyfikat Lubuskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. 10 listopada br. w hali sportowej odbyła się IV Jesienna Olimpiada Sportowa pod hasłem "Sport uwielbiamy, więc zdrowie mamy". Dzieci zmierzyły się w  konkurencjach:    Jesienny bieg z dyni, Podaj jabłko, Przejście po śladach, Zapasy wiewiórki, Skoki po kałużach, Pracowite mrówki oraz  Krople deszczu. Sportowe zmagania miały integrować grupy przedszkolne i wzbogacić przeżycia dzieci poprzez szlachetne współzawodnictwo.
  Rada Sołecka Przytoczna ufundowała zdrowy poczęstunek oraz nagrody rzeczowe dla grup przedszkolnych realizujących w tym roku działania innowacyjne – gimnastyka paluszkowa (gry i zabawy rozwijające mowę, zdolności motoryczne i umiejętność pisania
  ). Zapraszamy do fotorelacji /fot. Piotr Jeske/

 • Kto Ty jesteś? Polak mały!

  Tegoroczne Święto Niepodległości wprowadza w klimat setnej rocznicy odzyskania przez Polskę wolności w 1918 roku. Z tej okazji nasze Przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym na grafikę patriotycznąKonkurs został zorganizowany w ramach rządowego programu wieloletniego NIEPODLEGŁA  na lata 2017-2021. 11 listopada br. Przedstawiciele Kasztanowej Krainy wzięli udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Gorzowie Wlkp. Otrzymaliśmy indywidualne zaproszenie, ponieważ w  kategorii przedszkola, laureatką konkursu została Kaja Piórko ( lat 6) z Przedszkola Gminnego w Przytocznej. Z rąk Wojewody Lubuskiego odebrała piękne i  wartościowe  nagrody (m.in. tablet)  dla siebie i Przedszkola ( projektor i zestaw edukacyjny MEN). Gratulujemy! Przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne, dlatego nie zabrakło Nas również w czasie gminnych obchodów   tego wyjątkowego święta. Jednocześnie grupa Biedronek przygotowała prezentacje multimedialną   MOJA_MALA_OJCZYZNA_W_OBIEKTYWIE.pptx (plik do pobrania)

 •       

        26 października w Kasztanowej Krainie odbyła się  ważna uroczystość dla najmłodszych  wychowanków – Pasowanie na Przedszkolaka.  Takie spotkania maja za zadanie wspomagać proces adaptacji dzieci do przedszkola oraz wzmocnić więzi emocjonalne z dziećmi, rodzicami i nauczycielem. „Skrzaty”  miały swój szczególny dzień również dlatego, że dla większości z nich był to pierwszy występ przed tak liczną publicznością. W części artystycznej przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i gimnastyczne. Złożyły uroczyste ślubowanie, a po wygłoszeniu przez nie przysięgi, pani dyrektor Przedszkola dokonała pasowania przy pomocy zaczarowanej kredki. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oznaczający przynależność do grona przedszkolaków z Kasztanowej Krainy oraz upominki ufundowane przez Rade Rodziców. Po części oficjalnej maluchy oraz osoby uczestniczące zaproszone zostały na poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Wszystkim Skrzatom życzymy uśmiechu na twarzy i aby każdy dzień w przedszkolu był dniem pełnym radości i zabawy.

 • 10 października grupa Biedronek pojechała do Centrum Ośrodka Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach k. Międzychodu.
  W zabytkowych budynkach folwarcznych ośrodka 6-latki poznały historię ginących zawodów.  Odwiedziły kolejno: kuźnie, warsztat bednarski, pszczelarza, garncarza, szewca i praczkę. Poznając eksponaty i ich przeznaczenie, dzieci mogły dotykać to, co oglądały, spróbować, jak działa. Następnie uczestniczyły w zajęciach wikliniarskich oraz garncarskich. Dzięki takim zajęciom przedszkolaki miały okazję dostrzec, jakie urządzenia były wykorzystywane dawniej np. do prania a w jaki sposób robi to dzisiaj mama. Zapraszamy do galerii. 

 • Każdego dnia dziecko powinno czuć się szczęśliwe i kochane. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka naszych milusińskich odwiedzili Jacuś i Agatka, przekazując życzenia, aby wszystkie chwile spędzone w Kasztanowej Krainie były przepełnione uśmiechem i zabawą. Życzenia dopełnił słodki i zdrowy poczęstunek.

 • Zapraszamy wszystkich Rodziców na pierwsze spotkanie w dniu 18.09.2017r.  tj. poniedziałek o godz. 17.00, celem omówienia spraw organizacyjnych.  Spotkania odbędą się w salach zgodnie z wykazem uczęszczania wychowanków do grup w roku szkolnym 2017/2018