Zapisy dzieci na okres  międzyświąteczny

W związku z koniecznością zapewnienia właściwej organizacji pracy przedszkola (w tym zamówienia odpowiedniej ilości żywności) w okresie międzyświątecznym prosimy Rodziców o zapisanie dzieci, które będą obecne w przedszkolu w dniach:
24 grudnia 2018 r. /poniedziałek/ oraz 27, 28 i 31 grudnia 2018 roku /czwartek, piątek, poniedziałek/.

Zapisów można dokonać u Pań dyżurujących na szatni przedszkola do czwartku, tj. 20.12.2018 r. do godz. 1500. Odwozy dzieci z przedszkola w dniach 20.12.18r. o godz. 12.30 I kurs natomiast II i III kurs o godz. 13.30; w dniu 21.12.18r. odwozy o godz. 12.30 (I, II, III kurs).

Środa 23.01.2019

• Magiczny czas przedświąteczny

W czasie przygotowań do Świat Bożego Narodzenia w Kasztanowej Krainie od rana w piątek ogromne zamieszanie. Wszystkie grupy zaangażowały się w przygotowanie stołów do wspólnego kolędowania, na których nie zabrakło barszczu i przepysznych pierożków oraz własnoręcznie wykonanych pierników. W czasie wspólnego kolędowania grupa „Żabki” ze swoimi paniami przedstawiły historię narodzenia Pana Jezusa, otrzymując gromkie brawa. Czas Świat to również chwila w której możemy sobie podziękować i złożyć życzenia. Życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia były niezwykłym czasem, przepełnionym radością i ciepłą atmosferą, Życzymy, aby były one wyjątkowe, a chwile spędzone razem z rodziną były magiczne i niezapomniane. Niech napełnią wszystkich pozytywną energią i spokojem ducha. Dziękujemy wszystkim za okazane serce. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.  /Dyrekcja, Pracownicy Kasztanowej Krainy/

• "So ein schoner Tag"-zabawy z gośćmi po niemiecku.

"So ein schoner Tag"-zabawy z gośćmi po niemiecku. Miłą niespodziankę z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zrobili dzieciom  Goście z Gminy Wusterhausen. Z tej okazji przedszkolacy razem ze swoimi wychowawcami przygotowały krótki program w j. niemieckim oraz niespodzianki wykonane w trakcie zajęć dla gości.

• Kończymy projekt drzewo przedstawieniem dla rodziców.

Grupa Biedronki w miesiącu listopad - grudzień realizowała kolejny temat "Drewno" w ramach projektu Tablit. Program został opracowany w ramach projektu Tablit – innowacyjny program wychowania przedszkolnego finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez Uniwersytet im A. Mickiewicza w Poznaniu. Dzieci poznają świat przez działanie, doświadczanie, odkrywanie, przeżywanie i dyskutowanie. Grupa wzbogaciła swoja wiedze o drzewach i zastosowaniu drewna jak również o zasadach zachowania się w lesie.

• Kto Ty jesteś Polak mały!

Wiersz Władysława Bełzy był jednym z wielu utworów, jaki  zabrzmiał podczas konkursu recytatorskiego. 50 przedszkolaków deklamowało wiersze o tematyce patriotycznej. Konkurs to kolejny element obchodów Święta Niepodległości w naszym przedszkolu. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej. Wszyscy uczestnicy  zaprezentowali bardzo wysoki poziom recytacji, a wyróżnione osoby 28.11.2018r. wezmą udział w Gminnym Konkursie – Polska –to mój dom.
    Uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez radę sołecką. Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom za przygotowanie swoich wychowanków, a dzieciom za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym wierszy i odwagę.

• DLA NIEPOLDLEGŁEJ

9 listopada, o godzinie 11.11, przedszkolaki, ich rodzice i pracownicy Kasztanowej Krainy  wspólnie odśpiewali hymn narodowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję (organizator Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji)  „Rekord dla Niepodległej”.
    Uroczystości uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości trwały w naszej placówce od początku listopada i nadal trwają – gazetki tematyczne, zajęcia plastyczne, wycieczki, rozmowy o Polsce. To wyjątkowy, uroczysty czas i wyraz patriotyzmu.

• IX Olimpiada Sportowa

Wszelki ruch to dobra sprawa, dla nas wszystkich to zabawa. Ręce w górę, w przód i w bok, skłon do przodu, przysiad, skok.                        Na sportowo zawsze zdrowo. 31 października br.  w Kasztanowej Krainie odbyła się IX Olimpiada Sportowa , której celem jest rozwijanie sprawności ruchowej, wprowadzanie do ćwiczeń elementów współzawodnictwa z zachowaniem zasady fair-play oraz przeżycie miłych chwil w gronie rówieśników. W tym roku imprezę przeprowadziliśmy w naszej przestrzennej i wygodnej  sali  wielofunkcyjnej, dobrze wyposażonej w sprzęt sportowy Dzieci rywalizowały w konkurencjach wzbogacanych jesiennymi rekwizytami, np. kasztanami, dyniami czy jabłkami. Do zabawy włączyli się wychowawcy i rodzice, którzy ufundowali poczęstunek i upominki. Rada sołecka zadbała o kolorowe koszulki dla grup. Były emocje i zdrowa rywalizacja.

• Pasowanie

W dniach 24- 26 października 2018 r. zapisaliśmy piękną kartę w historii naszego nowego, pięknego
    i rozbudowanego przedszkola.  Dzieci, które po raz pierwszy przekraczały próg Kasztanowej Krainy zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. Uroczystości kolejno przygotowywały panie z grup Muchomorków, Gwiazdek i Kasztanków.
    Dzieci ślubowały z uśmiechem chodzić do przedszkola, być  dobrymi kolegami i szanować dorosłych.
    Występ artystyczny jaki pokazały dzieci ( śpiew, taniec, gra na instrumentach) był pełen emocji i niezapomnianych wrażeń nie tylko dla rodziców, ale i dla samych dzieci.
    Rodzicom dziękujemy za przygotowanie poczęstunku i upominki.
    Zapraszamy do galerii zdjęć:

• Drodzy Rodzice

W związku z trwającymi pracami remontowymi i przeniesieniem placówki informujemy, że w sprawie list z podziałem na grupy prosimy o kontakt telefoniczny 501312532

W pierwszym dniu prosimy o zaopatrzenie dzieci wyłącznie w obuwie zmienne podpisane imieniem i nazwiskiem, natomiast pozostałe wyposażenie prosimy o dostarczenie w kolejnych dniach Wyprawka__na_rok_szkolny_2018_2019.docx